Cynamon to popularna przyprawa korzenna stosowana bardzo często w naszej kuchni zarówno do potraw słodkich jak i wytrawnych. W kuchni stosuje się ją przede wszystkim do uzyskania odpowiednich walorów smakowych, ale czy tylko po to? Czy wiecie o tym, że cynamon jest niesamowitą skarbnicą substancji wpływających pozytywnie na nasze zdrowie oraz na modelowanie sylwetki?

Kluczowe właściwości cynamonu:

  1. Cynamon ma właściwości antynowotworowe, przeciwmiażdżycowe, obniżające poziom cholesterolu.
  2. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, pomaga w zatruciach pokarmowych oraz przy zwalczaniu biegunek. Wyciąg z kory cynamonowca cejlońskiego zapobiega wrzodom żołądka.
  3. Wykazuje właściwości antybakteryjne. Świetnie nadaje się dla osób borykających się z trądzikiem.


Cynamon, a odchudzanie?

Wyciąg z kory cynamonu cejlońskiego uwrażliwia tkanki na insulinę, sprzyja regulacji gospodarki węglowodanowej w organizmie. Jest to bardzo ważny czynnik, który wpływa pozytywnie na redukowanie tkanki tłuszczowej, a także na rozbudowe masy mięśniowej! Im lepsza wrażliwość na insulinę, tym redukcja oraz rozbudowa masy przebiega sprawniej.
Nie bez powodu używam go codziennie jako przyprawę, którą uwielbiam oraz dodatkowo także spożywam w postaci suplementu.

Pamiętajcie, że nie substancja jest toksyczna tylko dawka! Z niczym nie powinniśmy przesadzać i nie popadać ze skrajności w skrajność 🙂 Nadmiar cynamonu może dostarczać szkodliwych związków. Najlepszą odmianą uważaną za zdrową to cynamon cejloński! 

Borykasz się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej? Porozmawiajmy o Twoim problemie – umów się na spotkanie z Trenerem Personalnym w Poznaniu.

 


Oliwer Galor - Trener Personalny Poznań

Pasjonat kulturystyki, czynny kulturysta, dietetyk. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego kierunek: Żywienie człowieka. Prowadzenie online, diety, treningi, porady!

Zobacz również: